14GRAM JEWELS – kolekce ručně vyráběných náramků

14GRAM JEWELS – kolekce ručně vyráběných náramků

14gram Jewels

14GRAM JEWELS – EST. 2012 v PRAZE

Značka 14GRAM JEWELS představuje kolekci originálních náramků vyrobených a navržených v Praze. Náramky jsou odrazem samotné duše autora, jeho emocí a pohledu na svět. Výroba je realizována ručně s maximálním důrazem na kvalitu materiálu a preciznost zpracování, šperky vytváří výhradně sám autor. Velká část náramků je vyrobena přímo na zakázku a tak existují pouze v jediném originále.

První edice nárámků je inspirováná vychodními kulturami, náramky jsou z čistých přírodních polodrahokamů, symbolizují čistotu, jednoduchoast a magii. Každý nositel náramku v něm může najít svůj vlastní význam, ať již jako symbol nebo pro svou energetickou hodnotu. Forma kuliček reprezentuje soulad a podporuje dosažení vlastní rovnováhy a vnitřního klidu. Kruh je symbolem dokonalosti a úplnosti. Později byla první edice náramků rozšířena o Shamballa náramky, vyráběných technikou macramé.

Další etapou v historii a vývoji značky bylo představení kolekce "Level Up" - náramků C Bracelet inspirovaných pařížskou bohémou třicátých let dvacátého století. Základem kolekce jsou tři modely náramků Pleasure, Evolution a Wisdom. Každý kus je vyráběn ručně za použití klasické šperkařské techniky zpracování stříbra (druh stříbra a ryzosti - Ag925/1000, sterlingové stříbro).

A  proč zrovna název 14GRAM JEWELS ? První náramek vážil na staré dopisní váze 14 gramu a název byl na světě. KEEP YOUR FREE SPIRIT WITH 14GRAM JEWELS !