Henrik Vibskov in THE ROOM BY BASMATEE

Henrik Vibskov in THE ROOM BY BASMATEE

Vibskov

Henrik Vibskov je skutečným zjevem v módním průmyslu. V roce 1972 narozený návrhář založil svou vlastní eponymní značku krátce po dokončení studií na Central Saint Martins College of Art and Design v Londýně, kam, jak přiznal v jednom z pozdějších rozhovorů, nastoupil jen proto, aby udělal dojem na jistou dívku.

Tvorba Henrika Vibskova se vymyká běžné produkci ostatních skandinávských niche značek a tvoří zcela vlastní kategorii. V případě Vibskova nečekejme žádné severské minimalistické linie ani barevnou střídmost. Naopak, kolekce Vibskova jsou barevně nespoutané a téměř dětsky hravé. Vibskov je jedním z mála návrhářů, kteří se příliš nepodřizují aktuálním trendům a razí vlastní styl. Ten je silně nekonvenční a výrazně se promítá i do autorových módních přehlídek, které jsou se svou pečlivě připravenou choreografií a scénou silným vizuálním zážitkem. 

Byť je móda jeho hlavní doménou, pohybuje se Vibskov stejně obratně i na poli hudby nebo designu. Kromě vlastního butiku v Kodani navrhl interiéry jiných obchodů v Paříži, New Yorku a dalších metropolích a jako bubeník působil v kapele dánského producenta Anderse Trenmollera. V roce 2016 obdržel Henrik Vibskov oficiální ocenění od dánské královny.